Bu Öğretmenlerin Hizmet Puanı ve Ek Ders Ücreti Artacak

Bu Öğretmenlerin Hizmet Puanı ve Ek Ders Ücreti Artacak

Bu Öğretmenlerin Hizmet Puanı ve Ek Ders Ücreti Artacak

Bu Öğretmenlerin Hizmet Puanı ve Ek Ders Ücreti Artacak

18 Aralık 2016 Pazar 16:39
Bu Öğretmenlerin Hizmet Puanı ve Ek Ders Ücreti Artacak

MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN ALJAZEERA TÜRK'ten Umay Aktaş Selman'a verdiği röpartajda okullara kredilendirme ve öğretmene teşvik konusunda aşağıda ki açıklamalarda bulundu.

Okullara kredilendirme, öğretmene teşvik sistemi

Öğretmenlerin yüzde 70’i doğuya atanıyor, ama kalmıyorlar. Bu, niteliği etkiliyor. Bu bölgeler için öğretmenlere teşvik hazırlığı olduğunu biliyoruz. Ayrıntıları neler? 

Öğretmen çalışma sürelerinin ve zorluklarının göz önüne alındığı yeni bir mekanizma üretiyoruz. Okul bazlı olarak kredilendirme sistemi getiriyoruz. 70 bin okulun tamamı için fiziksel koşullarından, kurumun bulunduğu mahallenin sosyo ekonomik, asayiş göstergelerine kadar 100’ün üzerinde kriter belirledik. Kendi kurumlarımızı kredilendirmeye tâbi tutuyoruz. Diyarbakır’da 100 üzerinden 70 alan bir okul var, Kastamonu’da 100 üzerinde 20 alan bir okulumuz var diyelim. 20 alan okuldaki öğretmen daha zor şatlarda çalışıyordur. Buna göre öğretmenlere teşvik uygulanacak. Maaş anlamında değil, ama ek ders üzerinden ücret farkılılığı, bir de hizmet puanı açısından farklılık. TÜİK, Maliye, Kalkınma, Adalet ve İcişleri Bakanlığı ile veri seti oluşturuyoruz. Sona gelmek üzereyiz. 

Anahtar Kelimeler:
MebEk DersHizmet Puanı
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Serdar 10 ay önce

Zorunlu çalışma yükümlülüğünü yapmış olan öğretmenler batıda çalışıyorsa tekrar doğuya gitmek istiyorsa bunlar için süre olmaksızın istediği zaman tekrar doğuya gitmelidir.Ben batıya geldim fakat süre olmaksızın tekrar doğuya gitmek istiyorum.Benim gibi gitmek isteyenlerde vardır.Bakanlık bunlar için çalışma yapmalıdır.

Avatar
Tekin 10 ay önce

2010 yılında bizim istediğimiz dışında zorunlu hizmetten muaf olduk.17.04.2015 yılında yayımlanan öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğine göre zorunlu hizmet bölesine atananlara ve orada çalışmaya devam edenlere zorunlu hizmeti bittikten sonra ek puan veriliyor. Ama bizim gibi daha önce istemeyerek de olsa zorunlu hizmetten muaf tutulanlara veya yer değiştirenlere diğer arkadaşlarla aynı okulda çalışmamıza rağmen bu puan verilmiyor. Bu konuyla ilgili bir yazı yazarsanız seviniriz. Ç