27 Aralık Salı kar tatili olan iller

27 Aralık Salı günü kar tatili olan illerden haberler gelmeye başladı,işte o iller

27 Aralık Salı kar tatili olan iller

27 Aralık Salı günü kar tatili olan illerden haberler gelmeye başladı,işte o iller

26 Aralık 2016 Pazartesi 20:26
27 Aralık Salı kar tatili olan iller

27 Aralık 2016 Salı Günü Okullar Tatil Edildi

KONYA

Valiliğimizce; devam eden kar yağışı, aşırı don ve buzlanma nedeniyle il merkezinde 27 Aralık 2016 Salı günü(Meram Karatay Selçuklu ilçelerinde) ilk ve orta dereceli okullar 1 gün tatil edilmiştir. Ayrıca Başbakanlığın 03 Aralık 2002 gün ve 2002/58 sayılı Genelgesinin 3. Maddesine göre İl genelinde tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 27.12.2016 (Salı ) tarihinde Hamileler ve Engelliler, (Harp Malulü ve gazilerden % 40 üzeri sağlık raporu bulunanlar) Özel Kreş ve Gündüz Bakımevleri, Çocuk kulüpleri de bir gün süre ile idari izinli sayılacaklardır.

Diğer ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının alınmasının takdiri ilçe kaymakamlıklarındadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

KARAMAN

Karaman'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

Karaman Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, devam eden yoğun yağış nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla il genelindeki tüm okulların 27 Aralık Salı tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, kamu kurum ve kuruluşlarındaki hamile ve engelli personelin de yarın idari izinli sayılmalarının uygun görüldüğü kaydedildi.

ADIYAMAN - Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün eğitime ara verildi.

Çelikhan Kaymakamı Adem Kaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğünü belirtti.

Kaya, yoğun kar nedeniyle okullarda bugün öğleden sonra eğitim yapılmayacağını bildirdi.

SİVAS - Olumsuz hava koşulları nedeniyle Sivas, Nevşehir ve Kırşehir'de bazı ilçelerde okullar bugün tatil edildi.

Sivas'ın Yıldızeli ilçesi Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün geceden itibaren etkili olan kar yağışı dolayısıyla ilçede taşımalı eğitim yapan okullar tatil edildi.

KIRŞEHİR - Kırşehir'in Kaman ilçesinde de kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildi. Kaman Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, hava sıcaklığında yaşanacak aşırı düşüşe bağlı kuvvetli buzlanma ve don olayı nedeniyle ilçe genelindeki okul öncesi, ilk, orta ile lise dengi okullarda eğitim ve öğretime bir gün süreyle ara verildiği aktarıldı.

Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

NEVŞEHİR - Nevşehir'de de kar yağışı nedeniyle Kozaklı ve Hacıbektaş ilçelerindeki ilk ile orta dereceli okullar bugün ara verildi.

KAHRAMANMARAŞ - Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesindeki tüm okullar, Nurhak ilçesinde de taşımalı eğitim verilen okullar bugün tatil edildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışı nedeniyle Nurhak ilçesinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Elbistan ilçesindeki tüm okullarda eğitime bugün ara verildi.

ÇORUM - Çorum'un Alaca ilçesindeki okullarda, kar yağışı nedeniyle bugün eğitim yapılmayacak.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, etkisini sürdüren kar yağışının, özellikle ulaşımda meydana getirebileceği aksaklıklar nedeniyle mağduriyet yaşanmaması için Alaca'daki okullarda bugün eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

MERSİN

Mersin'in Mut ilçesinde kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edilirken, Gülnar ilçesinde de taşımalı eğitime bir gün ara verildi.

Yoğun kar yağışının etkili olduğu Mut ilçesinde yaşam olumsuz etkileniyor. Kar yağışı nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yarın okullarda eğitime bir gün ara verildiğini bildirdi.

Gülnar ilçesinde de yüksek kesimlerde etkili olan kar nedeniyle taşımalı eğitim gören okullar yarın tatil edildi.

İlçe merkezindeki diğer okullarda ise eğitimin devam edeceği belirtildi.

AKSARAY

Aksaray'ın Eskil, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören ilçeleri ile merkeze bağlı Sultanhanı beldesinde, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, bugün akşam saatlerinden itibaren etkisini artıran kar yağışı ve kötü hava koşulları nedeniyle Eskil, Ortaköy, Sarıyahşi, Ağaçören ilçeleri ile merkeze bağlı Sultanhanı Beldesi'nde eğitime 27 Aralık Salı günü ara verildiğini belirtti.

Son Güncelleme: 27.12.2016 17:20
Anahtar Kelimeler:
KarTatiliMebAnkaraIstanbul
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol